Ransom Riggs – “Priče o čudnovatima”

//Ransom Riggs – “Priče o čudnovatima”
Ransom Riggs – “Priče o čudnovatima”2018-09-07T11:16:36+00:00

Project Description

Izmišljeni svijet čudnovatih likova koje je američki pisac Ransom Riggs stvorio u svojoj trilogiji Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu, Šuplji grad i Knjižnica duša dobio je nastavak. Riječ je o zbirci od deset priča jednostavno nazvanoj Priče o čudnovatima.

Autor u zbirci napominje da su Priče o čudnovatima nastale mnogo prije nego što je gospođica Peregrine za njih stvorila dom te da su sačuvane usmenom predajom. Zato u zbirci i nema fotografija čudnovate djece koje su bile sastavni dio svih triju prethodnih romana, ali je oplemenjuju drvorezi poznatog umjetnika Andrewa Davidsona. Riggs uvodi i lik skupljača priča Millarda Nullingsa, koji je jedan od štićenika gospođice Peregrine i koji odlično poznaje sve čudnovatosti.

U zbirci Riggs stvara galeriju krajnje neobičnih likova poput princeze račvasta jezika koja ne želi »vjenčanje iz bajke«, djevojke koja razgovara s duhovima, bogatih ljudoždera koji se hrane udovima gramzivih seljana, koji im sami daju svoje udove u zamjenu za novac…

Fantastične i pomalo jezive priče, ali s humanom porukom, jednostavan i duhovit stil pisanja te mašta kojoj se ne naziru granice obilježja su nove hit-knjige Ransoma Riggsa u kojoj će uživati mladi, ali i odrasli čitatelji.

Project Details

Skills Needed:

Kategorije:

Ostavi komentar

Novi naslovi

Knjižnica i čitaonica Kutina

Trg kralja Tomislava 17, Kutina
MB: 2018748

Fax.: 044 684 750
knjiznica.kutina@gmail.com

Radno vrijeme:

ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak